Mevlüt Acaroğlu ile Söyleşi

0
3524

“Mevlüt Acaroğlu ile çok keyifli bir röportaj gerçekleştirdik.
Var mısın Yok musun’da değişen hayatı ve yeni filmine kadar birçok konu konuştuk.”

mevlut_acaroglu_akinsoft_inovax3
Merhaba, öncelikle bize biraz Mevlüt Acaroğlu’nu anlatır mısınız?

Öncelikle Merhabalar;
Herkes beni “Var mısın Yok musun” isimli yarışma programında 2007 yılında tanıdı. Programa annem Naciye Acaroğlu ile katılmam ve Acun Ağabeyin de annemi keşfedip ekranda kendisine de yer vermesiyle bir anda ana oğul popüler olduk. Hala medya sektöründen para kazanarak hayatlarımızı idame ettiriyoruz. Annemin sürekli pozitif ve güler yüzlü olmasının bunda etkisi büyük.

Acun Ilıcalı’yla tanışmanız sonrasında hayatınız nasıl değişti?
2007 yılından beri İstanbul‘da yaşıyorum.Yarışma sonrası Acun Ilıcalı ile birlikte çalışmaya başladım. O zamandan beri birlikte çalışıyoruz. Bu süreç beni fazlasıyla olumlu yönde etkiledi. Özellikle annemle birlikte birçok projede yer aldık. Ana Kuzusu isimli gezi programı yaptık. Karavanla Türkiye‘nin birçok ilini gezdik, tanıttık. Türkiye‘nin en büyük markalarıyla birçok reklam filminde oynadık ve hala devam eden bir anlaşmamız var. Acun Abi elini değdiği kişiyi tabiri caizse uçuruyor:) Biz de o rüzgarı arkamıza alanlardanız. Kendisi bizi ve ekipteki herkesi maddi manevi her konuda destekleyen, değer yargıları çok yüksek ve bir o kadar da alçak gönüllü bir insan. Bugün bizi tüm Türkiye tanıyorsa Acun Abinin bunda emeği tartışılmaz.

mevlut_acaroglu_akinsoft_inovax2Annenizle ya da yalnız yeni bir proje var mı yakın zamanda?
Şu an annemle Türkiye’nin en sevilen içeceğiyle olan reklam anlaşmamız devam ediyor. Bunun dışında “Bekar Bekir” isimli bir komedi filmi çektik. Herkesi güldüreceğimiz bol kahkaha ve eğlence garantili, ailecek izleyebileceğiniz filmimiz, Mart ayında vizyona giriyor. İlk uzun metraj sinema filmi deneyimimdi. Bu işin benim için çok doğru bir proje olduğunu söyleyebilirim. Kendimi oynadım aslında ve çok büyük keyif aldım. Başrolde Bektaş Erdoğan arkadaşım ile ilk tecrübemizdi. İrem Derici, Burçin Bildik ve daha birçok oyuncu arkadaşlarımızla harika bir iş çıkardık ortaya ve bunda Hulusi Derici’nin katkısı çok büyük. Kendisi aynı zamanda İrem Derici’nin babasıdır. Ve derken 2. Sinema filmi hemen arkasından geldi. Ayla, Kore Savaşı’ndaki Türk askerlerinin hayatını anlatan gerçek bir hayat öyküsünü olan muhteşem bir yapıt. Bu büyük projenin kadrosu gerçekten efsane; Çetin Tekindor, Murat Yıldırım, İsmail Hacıoğlu ve daha birçok isim yine bu efsane filmde tüm dünyayı ağlatacak! Dünya diyorum çünkü ilk defa bir Türk filmi dünya sinemalarında yayınlanacak. Çekimleri halen devam eden filmimiz 2017 de gösterime girecek. Tüm bu projelerin yanında halen Acun Medya’daki işlerimi de devam ettirmekteyim.


Siz de teknolojiyi yakından takip eder misiniz? Sizi en çok heyecanlandıran teknolojik gelişme nedir?

Gelecek teknolojide!
Teknoloji ve bilimle çok ilgiliyim. İlkokul mezunuyum ama merak ve gelişim arzusu insanda inanılmaz bir araştırma hissi oluşturuyor. Gök bilime olan merakıma engel olamıyorum ve bu konularla ilgili makaleler okur, belgeseller izlerim. Bu bağlamda benim en çok etkilendiğim teknolojik alet Hubble Teleskobu. 10 bin çalışanın 10 yılda tamamlayabildiği bu teleskop kainatın ne kadar büyük ve sonsuz olduğunu gözler önüne seriyor. Gerçekten insanın Allah’ın büyüklüğü karşısında ne kadar aciz, küçücük olduğunun farkına varmamıza sebep oluyor. Buna yaşadığımız ve koca dünya dediğimiz yerde dahil. Aslında dünyamızın kumsalda yalnızca bir kum tanesi kadar olduğunu görünce insanda oluşan hiçlik duygusu sizi daha da mütevazı, hoşgörülü ve alçak gönüllü yapıyor. Bizde bu huyumuzu pirimiz Mevlana Celaleddin-i Rumi hazretlerinden alıyoruz. Ne de olsa Konyalıyız, Mevlana torunuyuz şükürler olsun.


mevlut_acaroglu_akinsoft_inovax5AKINSOFT’un çok yakında açılışını yapacağı insansı robotların seri üretime başlayacağı AKINROBOTICS hakkında ne düşünüyorsunuz?

AKINSOFT‘un Türkiye‘de yazılım ve robot teknolojisindeki girişimleri beni gerçekten çok heyecanlandırıyor. Bu konuda Özgür AKIN Abimi canı gönülden tebrik ediyorum. Memleketimize olan sevdasını ve hizmet etme sevgisini de çok iyi bildiğim için; hem yakinen takip ediyor hem de takdir ediyorum. Yeni fabrikanın açılışını ve oradaki gelişmeleri de heyecanla bekliyorum. Vakit ayırıp okuyan tüm abilerime, ablalarıma en kalbi selamlarımı iletiyor ve kendilerini en güzele emanet ediyorum.

Ve bir not:
TEŞEBBÜS ETKİ, TESADÜF ETSİN
Vakit ayırdığınız için teşekkür ederiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here