Dergi Özel Yazıları AKINSOFT 30 Mayıs 2017 (0) (2249)

Güvenilir ERP

Günümüzde ticari işletmeler ve kurumlar, bilgi ve teknolojide yaşanan gelişmelere paralel olarak yeni yönetim ve iş yapma tekniği geliştirmişlerdir. Bu anlamda, ERP yazılımı firmaların büyümesine katkı sağlayan çok önemli bir araçtır. ERP, bir işletmedeki tüm departmanların farklı fonksiyonlarını tek bir veri tabanında tutan ve tüm departmanların uyum içerisinde çalışmasını sağlayan bir yazılımı ifade eder.

ERP kullanmayan firmalar, farklı departmanlarda, birbirinden bağımsız değişik yazılımlar kullanmak zorunda kalmaktadırlar. Bu kuruluşlarda, her departman farklı sistem ve teknik kullanarak iş kayıtlarını tutmaya çalışmaktadır. Böyle bir sistemde, birçok departman aynı bilgileri tekrar tekrar sisteme girmekte ve bu girilen bilgiler çoğu zaman güncel olmamaktadır. 

Örneğin; birçok firmada, müşteri ile ilgili bir bilgiye ulaşılmak istendiğinde; Böyle bir durumda, firmadaki personel müşteri ile konuşurken, gerekli bilgilere ulaşmak için farklı departmanlarla görüşmek zorundadır. Sistem yorucu olmakla birlikte, bilgilerin güncelliğinden ve doğruluğundan emin olmak da zordur.

Peki, sistem kurmak neden kolay değildir! Bu cümleyi okuyan birçok yöneticinin, sistem kurmak ile ilgili bir anısı olduğunu tahmin edebiliyoruz. Yaşadığımız ve edindiğimiz tecrübeleri güvenilir bir sisteme emanet etmek isteriz elbette.

Düşük maliyet, daha kısa çıktı zamanları, düşük stoklar, daha geniş ürün tercihleri, daha güvenilir teslimat tarih
leri, daha iyi müşteri hizmetleri, yüksek kalite, talep tedarik ve üretimin etkin koordinasyonu… Bu etkenlerin hepsi insan faktörüne de bağlıdır. Fakat müthiş bir organizasyon yapısı kursak da başarı için yeterli olmayacaktır. Bu anlamda ERP sistemleri, işletmenin iş süreçleri üzerine odaklanarak süreçlerdeki bilgi akışları bütünleştirir. Teklif verme sürecinden fatura ve irsaliye kesme aşamalarının tamamında bütünleşmiş bir sistem sağlanır.

Yukarıdaki formülü birçok kitap veya araştırma çalışmalarında görebilirsiniz. 

Fakat gelecekte daha fazlası bizi bekliyor olacak. Sosyal medya entegrasyonu hız kazanırken, video konferans vb. çalışmalar ile tedarikçi ve müşterilerin olduğu portallar sisteme dahil edilecek.

ERP yazılımları ile elde edilen veriler, çeşitli raporlamalara dönüştürülebiliyor. Bu raporlamalar ayrı tablolardaki verileri bir araya getirerek işlenmiş verilerin belirlenen kriterlere göre süzmesini yaparak datalarını gösteriyor. Grafiksel, karşılaştırmalı, bir takım konularda karar vermeye katkı sağlayacak derin analizler bu alanda yapılamamaktadır. Fakat bu durum aşağıdaki gelişmelerle son bulmuştur ve geliştirilmesi devam etmektedir.

Bunlar;

İş Zekası Çözümleri

Yapay Zeka Çözümleri

Robotik Teknoloji 

WOLVOX ERP E-Business İle İleri Teknoloji ve Özel Çözümler !
ERP çözüm ailesinin üyesi olan WOLVOX, işletmelerin hızlı, tam entegre, ekonomik, görsel ve işlevsel uyarlamalar gerçekleştirebilmesine olanak tanımaktadır. Uyarlama araçları ve profesyonel raporlama standartları ile analitik düşünce ve verimlilik teması gibi özel çözümleri bulunan WOLVOX, ayrıca firmaların iş yapma tarzlarına en uygun yöntemi bulmalarına olanak sağlıyor.

AKINSOFT WOLVOX ERP E-Business çözümü ile projelerde uyarlama süreci daha esnek ve planlanabilir hale getirilerek süre ve maliyet tahmini riski ortadan kaldırılıyor.

Esnek yapısı ve kolay kullanım özellikleri ile WOLVOX, kullanıcılara iş süreçlerini alıştıkları şekilde takip ederek hataları minimize edebilecekleri bir çalışma ortamı sunuyor. CRM tabanlı çalışan firmalar, ticari ilişkileri ile ilgili her türlü evrak ve bilgi akışını WOLVOX üzerinden elektronik ortamda çift yönlü ve güvenli olarak gerçekleştirebilecekler.

AKINSOFT WOLVOX ERP E-Business ile “Teknoloji Akını” devam ediyor… İşetmenizi WOLVOX ERP E-Business ile geç kalmadan tanıştırın…

AKINSOFT Pazarlama Departmanı

 

Benzer Yazılar