AKINSOFT Genel Merkez AKINSOFT 16 Ağustos 2018 (0) (1198)

AKINSOFT YILIN ŞİRKETİ SEÇİLDİ!

 
  • AKINSOFT YILIN ŞİRKETİ SEÇİLDİ!

AKINSOFT – AKINROBOTICS Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Özgür AKIN, Süleyman Demirel Üniversitesi tarafından 02 Mayıs’ta düzenlenen 3.Kariyer Zirvesi’nde, “Büyük Verinin Kılcal Damarları; İnsansı Robotlar” konulu konferans gerçekleştirdi. Yoğun bir katılımla gerçekleştirilen konferansın ardından, Dr. Özgür AKIN’a “Yılın Şirketi” plaketi takdim edildi.

  •  AKSARAY ÜNİVERSİTESİ 5. ULUSAL YÖNETİM BİLİŞİM ZİRVESİ

Ülkemizin farklı şehirlerinde üniversitelerimizce düzenlenen etkinliklere konuk olan Dr. Özgür AKIN, bu etkinliklerde gerçekleştirmiş olduğu konferanslarla genç beyinlere vizyon kazandırmaya devam ediyor. Aksaray Üniversitesi tarafından 28 Nisan tarihinde düzenlenen, 5. Ulusal Yönetim Bilişim Zirvesi’nin konuğu olan Dr. AKIN, gerçekleştirdiği konferansın ardından üniversite öğrencileriyle keyifli bir söyleşi yaptı.

  • DR. ÖZGÜR AKIN, TALKS TURKEY “GELECEK” ETKİNLİĞİNDE

Eğitime verdiği önemi, yaptığı çalışmalar ve katıldığı etkinlikler ile her fırsatta gösteren AKINSOFT; hiçbir kâr amacı gütmeyerek elde ettiği gelirleri eğitime bağışlayan bir organizasyon olan “Talks Turkey” etkinliğinde yer aldı. Konya Selçuklu Kongre Merkezi’nde 29 Nisan tarihinde, “Gelecek” teması ile düzenlenen etkinliğin özel konuğu olan AKINSOFT – AKINROBOTICS Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Özgür AKIN, “Gelecek ve İnsansı Robotlar” hakkında keyifli bir söyleşi gerçekleştirdi.

KIRGIZİSTAN’IN DİJİTAL DÖNÜŞÜMÜNE TÜRKİYE’DEN KATKI

Dr. Özgür AKIN, Tarihi ve Kültürel zenginlikleriyle gönül coğrafyamızda, ATA toprağımız KIRGIZİSTAN’da, “Büyük Veri’yi, Dijital Dönüşüm’ü ve İnsansı Robotları” büyük bir heyecanla anlattı.

AKINSOFT – AKINROBOTICS Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Özgür AKIN, Kırgızistan’ın Başkenti Bişkek’te düzenlenen Uluslararası Girişimcilik Kongresi’nin özel konuğu oldu. Kongrenin açılış programına Türkiye Cumhuriyeti Bişkek Büyükelçisi Cengiz Kamil Fırat, Kırgız Cumhuriyeti Ekonomi Bakan Yardımcısı Almaz Sazbakov, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Bişkek Temsilcisi Atınç Keskin, KTMÜ Rektörü Prof. Dr. Sebahattin Balcı, Rektör Vekili Prof. Dr. Asılbek Kulmırzayev, KTMÜ Rektör Yardımcısı Hüseyin Öğüt, Celal Bayar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kemal Çelebi, Balıkesir Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şakir Sakarya, Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sahavet Gürdal ile akademisyenler, öğrenciler, iş dünyasından temsilciler ve çok sayıda basın mensubu katıldı. Kongre kapsamında Dr. AKIN; Manas Üniversitesi ve Kırgız Milli Üniversitesi’nde, “Büyük Veri’nin Kılcal Damarları; İnsansı Robotlar” konulu üç büyük konferans gerçekleştirdi.

Gerçekleştirdiği konferansların ardından Dr. Özgür AKIN; teknoloji transferi ile Kırgızistan’a katkı sağlamak ve iki ülke arasındaki dostluk bağlarını teknoloji ile taçlandırmak adına, Türkiye Büyükelçisi Cengiz Kamil Fırat, Kırgızistan Ekonomi Bakan Yardımcısı Eldar Abakirov, Bilişim Teknolojileri ve İletişim Devlet Komitesi Başkanı Bakıt Şarşembiev, Kırgızistan Hükümetine Bağlı Yatırımları Destekleme ve Koruma Ajansı Başkanı Rustam Saparov ile bir dizi görüşme gerçekleştirdi. Dr. AKIN, “Bizim tarihimiz bir, kültürümüz bir, geleceğimiz de bir olacak. Geçmişte birçok şeyi paylaşmışız bugünde birçok değeri paylaşabileceğimizi biliyoruz. Bu tarihsel ve kültürel birleşmenin aynı zamanda bir güç ve ekonomi birleşmesiyle güzel sonuçlar çıkaracağını düşünüyorum.” dedi. Kırgızistan’da Dijital Dönüşüme destek verdiklerini belirterek, Kırgızistan yatırım planlarını da paylaşan Dr. AKIN; Kırgızistan – Türkiye bağlarının gelişmesi ve iki ülke arasındaki ticari hacmin büyümesi ile Kırgızistan’ın milli gelirinin de yükseleceğini ifade etti.

Ayrıca Media Manas’ın canlı yayınına da konuk olan Dr. Özgür AKIN programda, geliştirdikleri yazılımlar ve seri üretimine geçtikleri insansı robotlar hakkında bilgiler verdi.

Benzer Yazılar