AKINSOFT Genel Merkez AKINSOFT 16 Ağustos 2018 (0) (2710)

BİR BAŞARI HİKAYESİ

Bize biraz kendinizden ve firmadaki görevlerinizden bahsedebilir misiniz?

Biz, Barış BAĞCI ve Muhammed BAĞCI olarak; 2013 yılında Mega Bağcı ismi ile kurduğumuz şirketimizde; temizlik, eğitim, personel temini, mobilya, gıda ve vip güvenlik alanlarında faaliyet göstermekteyiz. 2018 yılı itibari ile bünyemizde 150 daimi olmak üzere proje bazlı birçok personel istihdam etmekteyiz. Şuan bu oluşumda Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmaktayım. Mega Bağcı Grup olarak; Bms Eğitim Danışmanlık ve Cıvan Güvenlik markalarımızla sektörde faaliyet gösteriyoruz. 2018 yılı itibari ile de yeni bir sektöre, cafe – restoran sektörüne adım attık ve Wocca Coffee markası doğmuş oldu böylelikle. Yıllar içerisinde edindiğimiz müşteri ilişkileri tecrübemizi, doğrudan iletişim gerektiren cafe sektöründe de değerlendirme kararı aldık. Wocca markasının doğuş hikâyesi de böylelikle başlamış oldu.

Firmanız hakkında kısaca bilgi alabilir miyiz?

Logomuzda yer alan kedinin hikâyesi ise; Kopi luwak, dünyanın en pahalı ve en az üretilen kahvesidir. Kopi luwak, Endonezya’nın Sumatra adası ile çevresindeki birkaç adada yaşayan palmiye misk kedisinin yediği ve sonrasında dışkıladığı kahve çekirdeklerinden üretilmektedir. Buradan yola çıkarak, logomuzda kedi figürü kullanmayı uygun gördük. Çünkü vizyonumuzu, kahve sektöründe en kaliteliyi ve özel olanı müşteriye sunma hedefi oluşturmakta. Bu nedendir ki; 3. nesil kahve demlemede de oldukça iddialıyız. Kahvenin sadece su ile karıştırılıp içilen bir içecek olmadığından hareketle, içerisinde barındırdığı şifanın ve lezzetin doğru demleme tekniğiyle damaklara hitap etmesini sağlamak, bizim için çok önemli bir görev. Her müşterimize en özel müşterimiz edasında hizmet ediyoruz ve Wocca’dan memnun ayrılmasını sağlamaya çalışıyoruz.

AKINSOFT programları ile nasıl tanıştınız?

Öncelikle, işletmemizi kurduğumuz andan itibaren süreçlerin yönetilmesi ve sipariş sistemimizin sağlıklı ilerlemesi adına çalışmalar yürüttük. Birçok aşamada çözüm sağladık, fakat her geçen gün büyüyen müşteri portföyümüze bir süre sonra cevap verememeye başladık ve bu anda firmamızın yolu Aks Bilişim’den Mücahit GÜÇYETMEZ ile kesişti. Doğrudan pazarlama ile bize çözüm sağlamak istediklerini dile getirerek bir sunum yaptılar. O andan itibaren de bizim için çok büyük bir çözüm ortağı oldular.

Kullanmış olduğunuz AKINSOFT programı firmanıza ne gibi katkılar sağladı?

Satın aldığımız AKINSOFT Wolvox Cafe ve Restoran yazılımı ile sipariş sürecimiz, servis süremiz ve kasa işlemlerinde oldukça hızlı çözüm sağladık. Hızlı hizmet ile müşteri memnuniyetimiz daha da arttı. Mücahit Bey’in firmamız ile yakından ilgilenmesi kurulum ve sonrasındaki bütün süreçlerde yanımızda olması da ayrı bir kolaylık sağladı bize.

Programı kullanmaya başladıktan sonra iş süreçlerinizde ne gibi değişiklikler gözlemlediniz?

Servis ve sipariş süreçlerimiz hızlandı. Takip ve stok konusunda bizim en büyük yardımcımız oldu bir manada. Kullanmaya başladığımız günden buyana, stok takibi ile işletmemizin genel olarak muhasebesini bile ele alacak şekle geldik. Bu nedenle teşekkür ederiz.

Programı yeni kullanmaya başlayacak kullanıcılara tavsiyeleriniz nelerdir?

Kesinlikle tavsiye ederiz. Bence cafe ve restoran sektöründe olan her firmanın ihtiyacı olan bir yazılım. Teknoloji çağında, sektörümüze büyük kolaylık sağlayan bu yazılımı ürettikleri için AKINSOFT ailesine teşekkür ederiz.

Son olarak AKINSOFT hakkındaki düşüncelerinizi öğrenmek ister ve bize zaman ayırdığınız için tekrar teşekkürlerimizi sunarız.

AKINSOFT, Konya’nın yazılım sektöründe parlayan markası ve firmalara birçok anlamda çözüm üreten bir partner. Böyle donanımlı bir firmanın şehrimizden çıkması da bizi ayrıca gururlandırıyor. Çalıştığımız süreçte bizlere gösterdikleri ilgiden dolayı, öncelikle Aks Bilişim’e ve onların nezdinde AKINSOFT ailesine teşekkür ederiz.

Benzer Yazılar