AKINSOFT 14. BONUS DÖNEMİ BÖLGE BAYİ 1.Sİ AKINSOFT DENİZLİ BÖLGE BAYİ

0
378

SÜLEYMAN AYDOĞMU İLE RÖPORTAJ                                                                AKINSOFT 14. BONUS DÖNEMİ BÖLGE BAYİ 1.Sİ                                              AKINSOFT DENİZLİ BÖLGE BAYİ DENİZLİ PAMUKKALE BİLGİSAYAR YÖNETİCİSİ

Merhaba, firmanız hakkında bize biraz bilgi verebilir misiniz?

2011 yılında kurduğumuz firmamız, “İllaki müşteri memnuniyeti” ilkesi ile daha yolun başında iken birçok köklü firma arasında kendini fark ettirmeyi başarmıştır. Şüphesiz bu durumun en büyük sebeplerden biri, benim ve ortağım Serhat Turan‘ın sahip olduğu iş tecrübesinin 1995‘li yıllara dayanıyor olmasıdır. Bilgisayar, donanım ve güvenlik kamerası alanlarında adından çokça söz ettiren Pamukkale Bilgisayar, 2011 yılında AKINSOFT ailesine katılma kararı almış ve çalışma alanına AKINSOFT yazılımlarını ekleyerek başarı yolunda ilerlemeye devam etmiştir. 2015 yılı firmamız için yenilikler yılı olmuştur. O yıl içerisinde firmamız unvanını Denizli Pamukkale Bilgisayar San. Tic. Ltd. Şti. yaparak şirkete dönüşmüştür. Bununla birlikte 2015 yılının haziran ayında AKINSOFT Bölge Bayiliği unvanını almış ve Denizli bölgesinde AKINSOFT’u temsil etmeye başlamıştır. Denizli Pamukkale Bilgisayar, ilk günkü enerjisi ve heyecanıyla birçok başarılı projenin altına imza atmak için tüm temposuyla çalışmalarına devam etmektedir.

AKINSOFT ile nasıl tanıştınız?

2011 yılında bir kurumsal müşterimizin ‘Personel Takip Sistemi’ talebi üzerine marka bilinirliğinden dolayı AKINSOFT bayiliği başvurusu yapmaya karar verdik. Bu vesile ile de AKINSOFT ailesinin bir bireyi olmak nasip oldu.

14. Bonus Dönemi’ni 1. olarak tamamladınız. Neler söylemek istersiniz?

Firmamız bu yıllarda AKINSOFT Bayiliği yanında faal olarak güvenlik sistemleri, elektronik tamir işleri ve bilgisayar donanımları ile ilgilenmekteydi. Fakat 2014 yılında bir bayi toplantısında Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Dr. Özgür AKIN’ın tavsiyeleri üzerine güvenlik kamerası ve elektronik işlerini tamamen bıraktık. Donanım ve güvenlik işini bırakmamızla birlikte Özgür Bey’i haklı çıkarırcasına AKINSOFT Bayileri arasında sıralamada yükselişimiz başladı ve Bölge Bayiliği sıralamasında ilk yılımızı 5’inci, ikinci yılımızı 3’üncü bitirdik. Bu sezonu ise 1’incilikle tamamlayarak zirveye yerleşmek nasip oldu.

Peki bu başarıyı sağlayan neydi?

Satış noktası olduğumuz günden beri 6 – 7 civarı bonus organizasyonuna katıldık. İlk organizasyondan bu yana gözlemlediğim en önemli şey, bayilerin kendi aralarında ve genel merkezle olan bağlarıydı. Bir aile ortamı gibi, herkes mutlu ve samimiydi. Bu ortamda başarılı olmamanın pek mümkün olmadığını düşünüyorum. Arka planda her şey profesyonelce hazırlanmış zaten. Bize ise sadece kendimize güvenmek ve yazılımlarımızı iyi tanımak kalıyordu. Bölge temsilcimiz Fatih Kaya’nın destekleri ve bize sağladığı motivasyon ile geri kalan her şeyi aşabileceğimize inandık. Öyle de oldu. Müşteri memnuniyetini sağladıkça işler ilerlemeye başladı. Başta Esma Hanım, Volkan Bey ve Fatih Bey olmak üzere tüm genel merkez ekibine teşekkürü bir borç bilirim.

Önümüzdeki Bonus Dönemi için planlarınız nelerdir? Başarınızı devam ettirebilecek misiniz?

Başlayan her yeni dönemde tabi ki heyecanımız tekrar tekrar yenileniyor. Bir yandan da çarpanımızın düşmesi nedeniyle bizim için çıta yükselmiş oluyor ve sıralamada işimiz zorlaşıyor. Ama bizim hedefimiz emin adımlarla hep zirveye oynamak olacak. Bu yeni bonus döneminde misyonumuz “daha çok satış ve daha çok memnun müşteri” olmaya devam edecektir. “İşimiz Gücümüz AKINSOFT” sloganımız ile yolumuza devam edeceğiz.

Altın Klavyenin sahibi oldunuz. Duygularınızı öğrenebilir miyiz?

Altın Klavye bizim için çok anlamlı ve gurur verici olacak. İnşallah uzun zaman bizde kalır diyelim. Muhtemelen altın klavyemizi elimize aldığımızda duygularımız daha belirgin hale gelecektir.

AKINROBOTICS’le birlikte insansı robotların seri üretimi başladı. Bu ailenin içerisinde yer almak size neler hissettiriyor?

AKINSOFT ailesinde olmak bize her zaman prestij ve maddi manevi kazanç sağlıyor. Bunun en iddialı olanı da sanırım AKINROBOTICS çalışmaları olacak. Başkanımız Sayın Dr. Özgür AKIN’ın robotik çalışmalarının piyasa ile buluşturulması sürecinde yine bizlerle birlikte yürümesi, bize ne kadar doğru bir çatı altında olduğumuzu bir kere daha gösterdi. Bunun için ayrıca teşekkür ederiz. Kendisine yeni bir ağ kurmak yerine bizleri bu işe uygun gördüğü için “Yetkili Sertifikası” olan tüm Çözüm Ortaklarımızın, AKINROBOTICS’i sahiplenmesini ve gelişmesi için elinden geleni yapmasını temenni ediyorum.

Robotların seri üretimi ile AKINSOFT, robot kiralama ve satış modeline geçti. Bu kapsamda sizin yaptığınız çalışmalar nelerdir?

Robot kiralama ve satış modeline geçilmesini heyecanla bekliyorduk. Artık müşterilerimize net bir şekilde robotlarımızı anlatıp fiyatları hakkında bilgilendirme yapıp pazarlama çalışmalarına başlamış olduk. Artık hayaller gerçeğe dönüştü. Hedefimiz Denizli’de AKINROBOTICS robotlarının boy göstermesi. Bunun için her türlü faaliyete ve teknik alt yapıya sahip olduğumuzu düşünüyorum. Pazarlama ve tanıtım çalışmalarımız son hızıyla devam etmektedir.

Yeni Bonus Dönemi için diğer Çözüm Ortaklarımıza neler söylemek istersiniz?

15. Bonus döneminde tüm arkadaşlarımıza başarılar dilerim. Ülkemizin şu an içinde bulunduğu durumun hepimiz farkındayız. Bu şekilde zor günlerden geçerken, yerli ürünlerin değeri daha iyi anlaşılmaktadır. % 100 yerli sermaye ürünü olan AKINSOFT ve AKINROBOTICS ailesinin bir ferdi olarak biz de çalışmalarımıza hız kesmeden, heyecanımızı kaybetmeden ve umudumuzu yitirmeden devam ederek ülkemize gerekli desteği vermeliyiz. Başarıya ulaşmak istiyorsak, enerjimizi bölmeden hedefimize odaklanarak ilerlemeliyiz. Yeni dönemin hepimiz için hayırlara vesile olmasını temenni ederim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here