MİNİ ADA’YA 3000’i AŞKIN KİŞİDEN GEÇMİŞ OLSUN ZİYARETİ

0
863

Katıldığı 4. Akdeniz Bilişim Zirvesi’nde müziğin ritmine kapılarak sahneden düşmesi ile ülke çapında geniş bir yankı bulan insansı robot Mini Ada’ya “geçmiş olsun” ziyaretinde bulunmak isteyen binlerce kişi düzenlenen organizasyonla AKINROBOTICS’de buluştu.

Dünyanın İlk İnsansı Robot Fabrikası AKINROBOTICSi, eğitime destek kapsamında düzenlediği teknik gezi organizasyonlarının 5.sini gerçekleştirdi. Ülkemizin farklı şehir ve çeşitli eğitim kurumlarından gelen teknoloji meraklısı öğrenci, akademisyen ve vatandaşlarımıza kapılarını açarak 3000’i aşkın konuğu misafir eden AKINROBOTICS’e ve Türkiye’nin dört bir tarafından sevgi ve destek mesajları alan Mini Ada’ya ilgi yoğundu. Yüksek bir katılım oranıyla gerçekleştirilen teknik gezi organizasyonunda ayrıca; AKINROBOTICS bünyesinde görevli, alanında uzman mühendisler tarafından konuklara robot yapım süreci, yapay zeka ve yüksek teknoloji hakkında bilgiler verildi.

Organizasyon kapsamında gerçekleştirilen basın toplantısında konuşan AKINSOFT – AKINROBOTICS Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Özgür AKIN, ülke çapında kendilerine verilen destek ve Mini Ada’ya gösterilen ilgiden büyük bir memnuniyet duyduklarını ifade ederek; “Kendi öz sermayemiz ile hiçbir destek almadan Türkiye’nin teknoloji tarihine kazandırdığımız AKINROBOTICS tarafından büyük bir emek ve özveri ile yerli olarak üretilen Mini Ada’ya gelen geçmiş olsun dilekleri ve bizlere gösterilen ilgi, yapacağımız yeni çalışmalar için bizleri daha da güçlendirdi. Daha önce yaptığım açıklamada da belirttiğim gibi bu olay salonda bulunan elektronik sinyallerin yoğunluğundan dolayı oluştu. Üzerinde düşme ve çarpmaya karşı sensörler bulunan robotumuzun sensörleri aktif edilmediğinden dolayı meydana gelen olay sonucu sadece dış kaplamasında ufak çaplı kırıklar oluştu. Yeni geçmiş olduğumuz ‘plastik enjeksiyon sistemi’ ile bundan sonra üretilecek olan robotlarımızın dış kaplamalarında bu tür hadiselerin yaşanmasının önüne geçmiş olacağımızın bilinmesini isterim.” Şeklinde konuştu.

Bilim ve teknolojinin ışığında her geçen gün hızla büyümeye ve gelişmeye devam eden ‘Türkiye’nin Yerli Robotik Markası’ AKINROBOTICS; genç beyinlere yol göstermek, yüksek teknoloji konusunda farkındalık oluşturarak onları teşvik etmek için sosyal sorumluluk duygusuyla belirli aralıklarla teknik gezi organizasyonları düzenlemeye devam edecek.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here