AKINSOFT Genel Merkez AKINSOFT 25 Aralık 2018 (0) (928)

TÜRKİYE’DEN 28 ÜLKEYE ‘YAZILIM’ İHRACATI

AKINSOFT’un ürettiği Kurumsal Kaynak Planlama (ERP), e-ticaret, pazarlama, muhasebe, elektronik faturalandırma, insan kaynakları ve müşteri ilişkileri yönetimi yazılımları Avrupa, Afrika, Asya ve Amerika kıtasında pek çok ülkede kullanılıyor.

AKINSOFT Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Özgür AKIN, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, 23 yıldır birçok farklı sektöre hitap eden yazılımlar ürettiklerini söyledi. Şirket gelirlerinin büyük kısmının yazılım satışından elde edildiğini dile getiren Dr. AKIN; “ERP, e-ticaret, pazarlama, muhasebe, elektronik faturalandırma, insan kaynakları, müşteri ilişkileri, stok planlaması, dağıtım kaynaklarının planlanması, tedarik zincirini ve üretim hattını kontrol etme ve tekliflendirme gibi yazılımlar ihraç ediyoruz.” dedi.

Bayilik ağlarının çok güçlü olduğunu belirten Dr. AKIN, Türkiye’de 81 ilde 2 binin üzerinde bayilerinin olduğunu ifade ederek; “4 kıtada 28 ülkeye 7 dilde ürettiğimiz yazılımları ihraç ediyoruz. Bunların başında ABD, İngiltere, Almanya ve Fransa geliyor. Buralarda da bayiliklerimiz var. Yine Azerbaycan ile ilişkilerimiz çok iyi, sıkı bir ticaretimiz var.” şeklinde konuştu.

“Türkiye’de kriz yok, gelişen bir ekonomi var”

Kısa süre bir içinde dünyanın birçok yerinde bayilik açmayı hedeflediklerini de dile getiren Dr. Özgür AKIN; “Ekranlarda söylendiği gibi Türkiye’de kriz yok, bilakis gelişen bir ekonomi var. Afrika ve Uzak Doğu ülkelerine ihracatımız devam ediyor. Biz her geçen gün istihdamımızı artırarak çalışma alanlarımızı geliştiriyoruz. Bunu da 154 kişilik ekibimizle yapıyoruz. Bu gelişim tüm hızıyla sürecek. Pazarımız da giderek büyüyor ancak bazı ülkelerde dil desteği ve uyum problemleri yaşayabiliyoruz. Bunları da yaptığımız çalışmalarla çözüyoruz. Çok güzel gelişmeler var. Yüksek teknoloji artık ülkemizde üretiliyor ve benimseniyor. Bu konuda da dünya standartlarını yakalamış durumdayız. Türkiye’de nasıl 81 ilde 2 binin üzerinde bayi ağımız varsa, yakın bir zamanda dünyanın 200 ülkesinde de bu şekilde bir bayilik yapılanması oluşturmak için çalışmalar yürütüyoruz. İnşallah buna çok kısa sürede ulaşacağız.” ifadelerinde bulundu.

Benzer Yazılar