ELİF ECEM ÖZTÜRK İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ YATIRIM KULÜBÜ

0
1099

İstanbul Teknik Üniversitesi Yatırım Kulübü çalışmalarından bize biraz bahseder misiniz?

İTÜ Yatırım Kulübü olarak 2002 yılında “Yatırımın En Büyüğü Kendinize” mottosuyla kurulduk. Bu sene 7.si düzenlenen ve pazarlama, finans, girişim konulu panellerle öğrencilerin vizyonlarını geliştirmeyi hedefleyen Pazarlama ve Finans Zirvesi, her yıl farklı konuları ele alarak monotonluktan uzaklaştığımız Trendler Zirvesi, borsayla ilgilenenler için Sanalborsam ve İTÜ’nün ilk uluslararası zirvesi olan Global Opportunities in Business and Investment (GOBI) adlı etkinlikleri organize ediyoruz.

 

Sizin İstanbul Teknik Üniversitesi Yatırım Kulübü bünyesinde göreviniz nedir?

Ben İTÜ Yatırım Kulübü Yönetim Kurulu Üyesiyim. Trendler Zirvesi’18 Eş Koordinatörü ve GOBI’19 Yabancı Öğrenci Komitesi Eş Başkanıyım.

 

AKINROBOTICS ile nasıl tanıştınız?

Trendler Zirvesi’18 i Dijital Dönüşüm ve Dijital Meslekler başlıkları altında toplamaya karar verdiğimiz andan beri hepimizin en büyük isteği etkinliğe robot getirmekti. Bu doğrultuda araştırmalarımızı yaparken AKINROBOTICS ile karşılaştım. Ülkemizde dünya standartlarını yakalamış yerli bir üretim olması ve bizim isteklerimizi karşılamasından dolayı başka bir arayışa ihtiyaç duymadık. AKINROBOTICS robotları etkinliğimizde olmalı dedik ve sizle iletişime geçtik.

 

Türkiye’deki robot teknolojilerinin gelişimi hakkında ne düşünüyorsunuz?

Trendler Zirvesi için araştırma yaparken Türkiye’de bize yol gösterebilecek şirketlerin sınırlı olmasından dolayı ciddi zorluklar yaşamıştık. Bu nedenle diğer ülkelere göre geri kaldığımızı, ancak AKINROBOTICS çalışmalarıyla bu sektörün çok gelişmekte olduğunu söyleyebilirim. Ben inanıyorum ki; sizin gibi bilime gönül vermiş insanlar olduğu sürece biz teknoloji anlamında hep yükselişte olacağız.

 

AKINROBOTICS robotlarını Trendler Zirvesi’nde kullanmak size neler kazandırdı?

Özellikle katılımcılarımız tarafından büyük ilgi gördüler. Herkes Mini Ada ile fotoğraf çektirebilmek için sıra bekliyordu. Fuayede dolaşan, insanları karşılayıp dans eden robotlar, etkinliğimizi ilk senesinde inanılmaz boyutlara ulaştırmamıza çok büyük katkı sağladı. En önemlisi de robot sunucuyla etkinliğe başlamamız, bizler için yıllar boyu unutulmayacak bir sahne oldu.

 

AKINROBOTICS robotlarını kiralamak isteyenlere neler söylemek istersiniz?

Dijital dünyaya adım atmak için Türkiye’de robot teknolojilerinin öncüsü olan AKINROBOTICS çok doğru bir tercih. Markası ile ön planda olmak ve etkinliklerinin zirve yapmasını isteyenler AKINROBOTICS ile mutlaka tanışmalılar.

 

İstanbul Teknik Üniversitesi Yatırım Kulübü olarak bize iletmek istediğiniz bir mesajınız var mı?

Türkiye’de bizim gibi teknolojiye ilgi duyan birçok insanın ufkunu açtığınız, cesaretlendirdiğiniz ve etkinliğimize renk katıp büyük bir ilgi görmesine destek verdiğiniz için çok teşekkür ederiz. Ülkemizin sizin gibi bilim adına çalışmalar yapan insanlara ihtiyacı var. İyi ki varsınız.

AKINROBOTICS robotlarını nasıl buldunuz?

Bizler Yatırım Kulübü olarak robotları çok sevdik. Bize beklentilerimizin üstünde bir vizyon kattı. Dünyanın yarışta olduğu yüksek teknoloji alanında bu seviyede olmanız bizce tartışılmaz bir başarıdır. Umarım farklı projeler ve farklı etkinliklerde tekrar birlikte oluruz!

 

Son olarak AKINROBOTICS ailesi hakkındaki düşüncelerinizi öğrenmek ister ve bu güzel röportaj için bize zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

AKINROBOTICS robotları ve çalışanları gerçekten bir bütün olmuş aile gibiydi. İşinizi severek ve inanarak yapmanızın enerjisi AKINROBOTICS’in her noktasına yansımış. Bize de bu sıcaklığı, bu enerjiyi hissettirdiğiniz ve yaşattığınız için teşekkür ederiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here