Dergi Röportajları - Söyleşi AKINSOFT 23 Aralık 2019 (0) (694)

KARDAĞ SU AKINSOFT AYRICALIĞINI YAŞAYANLAR ARASINDA

Öncelikle röportaj talebimizi kabul ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Bize biraz kendinizden ve şirketinizdeki görevlerinizden bahsedebilir misiniz?

Farmasu Doğal Kaynak Suları Meşrubat Gıda Maddeleri Üretim Pazarlama Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.’nin sahibiyim. Firmamızı kurduğumuz 2014 yılından bu yana Erimez Kardağ markası ile doğal kaynak suyu üretim ve satışını gerçekleştiriyoruz.

Farmasu Doğal Kaynak Suları hakkında kısaca bilgi alabilir miyiz?

2014 yılında şirketi kurarak piyasa giren Erimez Kardağ Su bölgede ciddi bir talep görmüş ve bu talebe istinaden makine parkuru ve alt yapısını modernize ederek bölgenin en yüksek kapasiteli firmaları arasında yerini almıştır. Firmamız 60 bayii ile Iğdır’dan Ankara’ya kadar 22 ilde faaliyetlerini sürdürmektedir. Gelecek yıllarda hedeflerimiz doğrultusunda yapacağımız yatırımlar ile pazardaki payımızı artırmak istiyoruz.

AKINSOFT Wolvox ile nasıl tanıştınız?

Mali Müşavirimiz Sinan DALMAN ve AKINSOFT Çözüm Ortağı DURUPOS OTOMASYON’dan Remzi Yalçın BOSTANCI sayesinde tanıştık. Daha önce kullandığımız bir programımız vardı fakat bize yeni bir öneri sunulunca biz de denemek istedik. Deneme sürecinde gerçekten istediğimiz sonuçları da aldık. AKINSOFT Wolvox’u tüm iş süreçlerimizde kullanıyoruz. Sinan Bey ve Yalçın Bey iyi ki bize tavsiyede bulunmuşlar, çok memnunuz.

Kullanmış olduğunuz Wolvox Programı firmanıza ne gibi katkılar sağladı?

Programla birlikte üretim alanımızdan başlayarak faturalandırmaya kadar bütün birimlerimiz daha hızlı ve daha anlaşılır bir şekilde işlerini yürütmeye başladı. Ayrıca onların yapmış olduğu işlemleri bizim de daha basit şekilde anlamamıza yardımcı oldu.

Programı kullanmaya başladıktan sonra iş süreçlerinizde ne gibi değişiklikler gözlemlediniz?

Birimlerin kendi kullanıcı seçeneklerinden gerekli verilere erişebilmesini ve sistem üzerinden raporlamaların oluşturulmasını sağladı. Dolayısıyla bizim ölçeğimizdeki firmaların yüksek veri akışında hata yapma ihtimali azaldı.

Programı yeni kullanmaya başlayacak kullanıcılara tavsiyeleriniz nelerdir?

Program değiştirmek ve alışkanlıklarımızdan vazgeçmek bize ilk etapta çok zor görünüyordu. Çünkü e-Defter, e-Fatura mükellefi bir firmayız. Fakat sonrasında hızlı bir şekilde alt yapımızı kurduk, tabi Sinan Bey ve Yalçın Bey’in yardımlarıyla. Şimdi ise gerçekten çok iyi bir iş yapmışız diyoruz. Bizim gibi firmalara tavsiyemdir, gerçekten AKINSOFT programlarını bütün iş süreçlerinde kullanabilirler.

Son olarak AKINSOFT hakkındaki düşüncelerinizi öğrenmek ister ve bize zaman ayırdığınız için tekrar teşekkürlerimizi sunarız.

Bu program ile bizi tanıştırdığınız için ben teşekkür ediyorum. Anlaşılır ve kolay kullanımı ile bütün iş süreçlerimiz rahatladı, yardımlarından dolayı Yalçın Bey ve Sinan Bey’e de ayrıca teşekkür ederiz.

Kardağ Su

Hakan AYHAN

Giresun

Benzer Yazılar