Nadir DEMİRBAŞ ile Röportaj : 15. Bonus Dönemi Bölge Bayi 1.si AKINSOFT Bursa 3. Bölge Bayi

Merhaba, firmanız hakkında bize biraz bilgi verebilir misiniz?

Merhabalar. Firmamız 2016 Ocak ayında Kolay Yazılım adıyla şahıs şirketi olarak kurulmuş olup faaliyetlerine 2 kişi başlamıştır. Yaklaşık 1,5 yıllık bir çalışma serüvenin ardından Nadir Demirbaş ve Semih Çapalı olarak çıktığımız yolda şu an 6 kişilik bir ekip haline geldik. AKINSOFT ile ilk çalışmalarımız 2004 yılında Kobihattı Bilgisayar ile Bölge Bayiliği yaparak başladı. Bu süreç 2004 yılından 2016 yılına kadar devam etti. Şu an da firma olarak sadece AKINSOFT Bölge müdürlüğü yapıyoruz ve bundan da büyük onur duymaktayız.

AKINSOFT ile nasıl tanıştınız?

AKINSOFT ile ilk tanışmamız 2002 yılında gerçekleşti. O dönem İzmir’de birkaç müşterimizin yazılım çözümleri için AKINSOFT’u tercih ettik. Kısa süreli bir bayiliğin ardından Bursa’da Bölge Bayiliği alarak faaliyetlerimize devam ettik.

15. Bonus Dönemi’nde 1. oldunuz. Bu konu ile ilgili olarak neler söylemek istersiniz?

2016 yılında Kolay Yazılım olarak çıktığımız yeni serüvende başarı ivmemizi ilk yılımızda yol arkadaşım Semih ÇAPALI ile birlikte Türkiye Bayi 1.liği ile taçlandırdık. Bu ivme 2. yılımızda da Türkiye 1.liğini alarak devam etti. 3. Yılımızda; 15. Bonus döneminde Türkiye Bölge Bayi kategorisinde de 1. olarak zirve hedefimizden sapmadığımızı kanıtlamış olduk.

Peki bu başarıyı sağlayan neydi?

Bu başarının en önemli payı şirket olarak bir hedefe ulaşabileceğimizin inancıydı. 15. Bonus dönemi için tabi ki hiçbir ekip arkadaşlarımın özverisini göz ardı edemem, fakat yol arkadaşım dediğim Semih bey gün geldi benden daha fazla özverili çalıştı. Dolayısıyla beni de kendini de bu başarıya ortak etti.

Yeni bonus dönemi için planlarınız nelerdir? Başarınızı devam ettirebilecek misiniz?

Daha önce söylediğim gibi, başarmak için inanmak gerekiyor. Şirket politikamızın bir maddesi olan para kazanma gayesi öncelikle çok çalışmaktan geçiyor. Çok çalışınca önce para kazanıyorsunuz sonra kazandığınız başarılarla bunu taçlandırıyorsunuz. Biz bu senede hedefimizi 1. Eylülde belirledik; biz 1. olacağız.

“Altın Klavye”nin sahibi oldunuz. Duygularınızı öğrenebilir miyiz?

Ödül töreninde Altın Klavyeyi alacağımız için çok heyecanlıyız, tabi ki Altın Klavye bu sene gerçek altın olursa. Şaka bir yana bu duyguyu tarif etmek zor.

AKINROBOTICS’le birlikte insansı robotların seri üretimi başladı. Bu ailenin içerisinde yer almak size neler hissettiriyor?

Bizler AKINROBOTICS’in ilk yıllarında bu kadar heyecanlı değildik. Projeyi tam fark edemedik belki de. Fakat şu an Bursa genelinde, gerek kiralama faaliyetleri gerekse satış teklifleri noktasında iyi bir ivme yakaladığımızı düşünüyorum. Artık ana iş kollarımızdan bir tanesi de AKINROBOTICS.

Bu bağlamda Türkiye’nin teknolojik açıdan geldiği noktayı nasıl değerlendiriyorsunuz? Dünya ile kıyasla ne durumdayız?

Aslında teknolojik olarak Türkiye ciddi bir ivme yakaladı. Tek sorunumuz teknolojiyi çabuk tüketmemiz.

Robotların seri üretimi ile AKINSOFT, robot kiralama ve satış modeline geçti. Bu kapsamda bölgenizde sizin yaptığınız çalışmalar nelerdir?

Robot kiralama ve satış konusunda ciddi çalışmalarımız var. Bu çalışmalar da zaten kiralama faaliyetlerimiz ile kendisini göstermeye başladı. 2021 vizyonumuzda nasıl ki ilimizde AKINSOFT olarak başarılı isek AKINROBOTICS olarak kiralamamızın olmadığı bir ay geçirmek istemiyoruz. Bunu şimdiden amaçlarımız içine koyduk bile.

AKINSOFT tarafından sunulan ve Türkiye’nin Yerli Yemek Sipariş Sistemi olan Rezzta’nın temsilciliğini yürütüyorsunuz. Bu konudaki düşünceleriniz ve çalışmalarınız hakkında bilgi verebilir misiniz?

Rezzta Projesinde hem ilk olduk hem de projeye çok inandık, doğru yolda ilerlediğimizi düşünüyoruz. Bize bu fırsatı sunan Dr. Özgür AKIN’a da çok teşekkür ediyoruz

16. Bonus Dönemi için diğer Çözüm Ortaklarımıza bir mesajınız var mı?

Türkiye genelinde çok sayıda özverili ve başarılı çözüm ortakları var, bunu da gözlemliyoruz. Bizler her dönem başı enerjimizi yenilediğimiz için pek şansları olduğunu düşünmüyorum. İnşallah amacımızdan sapmadan yine ve yeniden 1.liği göğüsleyeceğiz.

AKINSOFT’un 2023 vizyonları hakkında neler söylemek isterseniz?

AKINSOFT ve Dr. Özgür AKIN’ın vizyonlarını takip ediyoruz. Biz de bu vizyonlar çerçevesinde hareket etmekteyiz.

Benzer Yazılar