MANDALI Gıda AKINSOFT Ayrıcalığı Yaşayanlar Arasında

Ajda Hanım öncelikle röportaj talebimizi kabul ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Bize biraz kendinizden ve şirketinizdeki görevlerinizden bahseder misiniz?

Röportaj için işletmemizi ve beni uygun gördüğünüz için biz teşekkür ederiz. Ben Ajda Mandalı, işletmenin sorumlu müdürüyüm. Yeditepe Üniversitesinde Gıda Mühendisliğini bitirdikten sonra University of Chester’da Gıda Bilimi ve Inovasyon üzerine yüksek lisansımı tamamladım. Türk mutfağının değerlerine sahip çıkmak ve gelecek nesillerin bunu görmesini sağlamak için çalışmaktayız. Yeme-içmede ailenin önemi ve rolünün büyük olduğundan hareketle, bu kültürü de gelecek nesillere aktarmak niyetindeyim.

Mandalı Gıda hakkında kısaca bilgi alabilir miyiz?

Mandalı Gıda 1995 yılında başlattığı et ve et ürünleri üretiminde hijyen kurallarını ön planda tutarak tüketiciye sağlıklı, kaliteli, güvenilir et ve et ürünleri vererek Türkiye’ de öncü kuruluşlar arasında yerini almayı başarmıştır. Bunu yaparken müşteri memnuniyetini, kalite ve hijyen kuralları çerçevesinde üretim yapmayı kendisine ilke edinerek faaliyetlerine devam etmektedir. 2017 yılında insanlara yaptığımız ürünleri sunabilmek için açmış olduğumuz Mandalı Restoran ve 2018 yılında perakende satış olarak hizmet sunabildiğimiz Mandalı Piknik ismini verdiğimiz şubelerimiz bulunmaktadır.

AKINSOFT Wolvox ile nasıl tanıştınız?

Ufak bir araştırma sonucu bizim gibi işletmelerin kullandığı programları değerlendirdiğimizde en pratik, kullanışlı ve ekonomik olarak AKINSOFT Wolvox‘u uygun gördük. Tamer Bey’in güçlü iletişimiyle adaptasyon surecimiz çok daha hızlı gerçekleşti. Hizmet sektöründe olduğumuzdan dolayı müşteri memnuniyeti her zaman bizim için ön planda olmuştur. Aynı hizmeti çalıştığımız firmalardan da bekleriz. Sonuçta bunlar bizim artık alışkanlığımız ve yaşam biçimimiz oldu. Bu hizmeti Arel Bilişimden fazlası ile aldık. Ulaşılabilmek ve oluşan her soruna çabuk cevap vermesi bizim AKINSOFT’u daha fazla sevmemize sebep oldu.

Kullanmış olduğunuz Wolvox Programı firmanıza ne gibi katkılar sağladı?

Wolvox Restoran, tek bir merkezde tüm işlerimizi kolaylıkla halledebilmemize yardımcı oldu. Program çok pratik ve tüm beklentilerimizi karşılıyor. Bu sayede siparişlerimizde ve ürün takibimizde, düzenimizde bir aksilik olmadan hızlıca misafirlerimize hizmet edebiliyoruz.

Wolvox bize tüm servis fişlerimizin, cari işlerimizin, masa takip işlerimizin ve mali kısmın takibi, işleyişi ve kontrolü konusunda tüm bilgilerimizi tek sistem altında toplamamıza olanak sağladı. Soğuk zincirde bize sunulmuş olan el terminalleriyle, müşterilerimizden aldığımız siparişleri daha hızlı üretme ve dolayısıyla müşteri memnuniyetini arttırma şansı elde ettik.

Programı kullanmaya başladıktan sonra iş süreçlerinizde ne gibi değişiklikler gözlemlediniz?

Siparişler hızlı bir şekilde alınıp, hızlıca hazırlanmış oluyor. Bu sayede misafirlerimizi bekletmiş olmuyoruz. Ana bilgisayarımızdan da siparişleri rahatlıkla kontrol edebildiğimiz için hata payını en aza indirgemiş oluyoruz. Tek bir programla işlerimizin entegrasyonunu sağlayarak zamandan ve iş yükünden tasarruf sağladık. Yapılan işlerin kayıtlarının tutulması da bir problemle karşılaşıldığında takibi konusunda fazlasıyla yararları oldu. İstatiksel olarak raporlamalar, stok, borç alacak kontrollerinin düzgün yapılması gibi pek çok değişiklik oldu.

Programı yeni kullanmaya başlayacak kullanıcılara tavsiyeleriniz nelerdir?

Bu tarz işletmesi olanların gönül rahatlığı ile tercih edebileceği bir sistem. Fiyat ve performans açısından da tatmin eden bir yazılım. Memnun kalacaklarını düşünüyoruz. Öncelikle kendi ihtiyaçlarına hakim olmaları ve bu ihtiyaçları net bir şekilde dile getirerek destek istemeleri gerekmektedir. Herkesin bir adaptasyon dönemi vardır. Bu program karışık menülere sahip olmayan, içerisinde her işletme için ekstra modülleri olan kullanımı kolay ve kullanışlı bir programdır. Tavsiyemdir.

Son olarak AKINSOFT hakkındaki düşüncelerinizi öğrenmek ister ve bize zaman ayırdığınız için tekrar teşekkürlerimizi sunarız.

Öncelikle biz teşekkür ederiz. Programa alışma süresinde sıkıntılar yaşadığımızda, bilmediğimiz işlemler olduğunda her gün her saat size ulaşabildik. Böyle olması da memnuniyet seviyemizi giderek yükseltti. Şimdi alışma sürecini atlatınca kullanımının ne kadar basit olduğunu gözlemledik. İşini takip eden, teknik destek konusunda her zaman yanımızda olan ve kendini sürekli güncelleyen bir firma. Teşekkürler AKINSOFT.

Ajda Mandalı
Tekirdağ
Benzer Yazılar