16. Bonus Dönemi Bölge Bayi 1.si AKINSOFT Muğla Bölge Bayi Mustafa KAN ile Röportaj

Merhaba, firmanız hakkında bize biraz bilgi verebilir misiniz?

Elit Bilgisayar, 2008 yılında teknik servis ve satış yapmak üzere kurulmuş bir işletmeydi. 2011 yılında AKINSOFT ile yollarımız kesişti ve planlı bir şekilde yönümüzü yazılım alanına çevirmeye karar verdik. Halen AKINSOFT Muğla Bölge Bayi olarak AKINSOFT bayrağını gururla taşımaktayız.

AKINSOFT ile nasıl tanıştınız?

AKINSOFT ile tanışmamız internet kafelerde oyun oynadığımız dönemlerde başladı. Elit Bilgisayar olarak ise muhasebecimizin program kullanmalısınız tavsiyesi üzerine gerçekleşmişti. Uzunca bir süre program aradıktan sonra AKINSOT Octoplus ile karşılaştık, fiyatı ve içeriği makul olduğu için almaya karar verdik. Bunun üzerine bayilik başvurusunda bulunduk. AKINSOFT bayisi olduktan beş ay sonra Muğla Ana bayi olarak görevimize devam ettik. 2015 yılında Muğla Bölge Bayisi olarak hizmetlerimizi büyük oranda yazılım alanına yönlendirmiş olduk.

16. Bonus Döneminde 1. oldunuz. Bu konu ile ilgili olarak neler söylemek istersiniz?

16. bonus döneminde birinci olduk gururlu ve mutluyuz. Bu birincilik bu döneme özgü değil aslında başladığımız ilk günden bu güne kadar verilen emeklerin sonucudur. Bölgemizdeki en alt birimden en üst noktaya kadar çalışılmış ve sonuç alınan bir başarıdır. Bu başarıda bize ışık tutan Müşteri temsilcimiz Uğur ÇAKIR’ın üzerimizdeki emeği büyüktür. Muğla Ekibi olarak Ana bayi olduğumuz dönemlerde ikincilik, bölge bayisi olduğumuz dönemlerde üst üste iki defa ikinci olma fırsatını yakaladık. Ödüller de kazandık fakat birincilik plaketimiz eksikti ve bunu Muğla AKINSOFT Bayileri olarak bir yıl boyunca usanmadan tüm engellere rağmen çalışarak almayı başardık. Bu gurur ve mutluluk satış noktamızdan bölge bayiye kadar hepimizin başarısıdır. 16. Bonus döneminde Muğla Ana Bayimiz Meğri Bilgisayar da müthiş bir başarı göstererek Ana bayi kategorisinde birincilik ipini göğüslemeyi başardı, gönülden tebrik ediyoruz.

Peki, bu başarıyı sağlayan neydi?

Bu başarıyı sağlayan en büyük etken AKINSOFT’a olan sevgimiz ve bağlılığımızdır. Muğla Bölge Bayisi olduğumuz ilk günden bu yana tüm AKINSOFT ailesi bu başarının ortaklarındandır. Bu başarıda en büyük destekçim ise gerek bayilerimiz ile olan görüşmeleri gerek AKINSOFT ile köprü kurarak iş süreçlerimizde sonuca ulaşmamızı sağlamasıyla eşim Özlem KAN olmuştur. Eve geç gittiğimiz dönemlerde bizi sabırla bekleyen, her bonus sıralamasına baktığımızda kaçıncı sıradayız diyen kızım Ceylin Kan’ında katkılarını belirtmek isterim. Ve elbette büyük AKINSOFT ailesinin gücü sayesinde başta Başkanımız Dr. Özgür AKIN’ın açtığı bu yolda ilerlememiz bize başarıyı getirmiştir. AKINSOFT’a inandık, denedik denedik yılmadık ve sonunda başardık. Müşteri memnuniyetimizi üst düzeye çıkartarak sahada elimizi güçlendirdik. En sonunda birinciliği kazandık.

Yeni bonus dönemi için planlarınız nelerdir? Başarınızı devam ettirebilecek misiniz?

Yeni bonus döneminde de bugüne kadar olduğu gibi çalışmalarımızı büyük titizlikle yapmaya ekip olarak ilerleyemeye devam edeceğiz. Tüm kategorilerde iddiamızı sürdüreceğiz. Bölge bayi olarak 1. olmuş olsak da bizim için süreç devam ediyor. Aynı başarıyı sürdürülebilir yapmak istiyoruz. Aynı şekilde bayilerimizle ve müşterilerimizle kaynaşmaya, vakit geçirmeye devam edeceğiz.

Altın Klavyenin sahibi oldunuz. Duygularınızı öğrenebilir miyiz?

Altın klavyeye sahip olmak her AKINSOFT bayisinin sahip olmak istediği bir gurur ve ayrıcalıktır. Bir yılın emeğinin karşılığı olarak Altın Klavye ile onurlandırılmak inanılmaz güzel. Bölge bayi 1.sinin her yıl ofisinin en güzel noktasını taçlandıran bu ödül bizim ofisimizin en güzel köşesinde gururla sergilenecektir. Üzerindeki manevi duygular ile her zaferin simgesi olan Altın Klavye artık yeni sahibini bulana kadar Muğla bayilerinin. Kazanan bütün bölge bayilerinin zaferine tanıklık eden tek obje olması ödülün büyüklüğünü göstermektedir.

16. Bonus Dönemi için diğer çözüm ortaklarımıza bir mesajınız var mı?

16. Bonus Dönemi için çözüm ortaklarımız ile aynı gemide yer almaya devam edeceğiz. Tek hedefimiz tüm işletmelerde AKINSOFT programları kullanılana kadar çalışmaya devam etmek. Saha çalışmaları ve müşteri ziyaretleri yapmak, fuarlar, bayi toplantıları gibi birçok alanda hızımızı kesmeden ilerlemek istiyoruz.

AKINSOFT’un 2023 vizyonları hakkında neler söylemek isterseniz?

AKINSOFT 2023 vizyonlarından biri olan AKINSOFT Yüksek Teknoloji Üniversitesi ve Uzay Teknolojileri için kalbimiz hızlı atıyor. Sebebi aslında çok basit. Birincisi, bu şekilde dünya standartlarında yapılan projelerin bir parçası olmamız. İkincisi ise AKINSOFT ailesinde olan hemen hemen tüm çözüm ortaklarımızın fertlerinin bu üniversitede eğitim görmek isteyecek olmasıdır.

Uzay teknolojileri ülke olarak geri kaldığımız ama AKINSOFT ile aradaki farkı kapatacağımız bir alan. Uzay Teknolojileri Ar-Ge Üssü’nün bu alanda Türk gençliğinin kıvılcımı olacağı inanıyorum. AKINROBOTİCS ile yakaladığımız bu ivmeyi gerek üniversitemiz gerekse de uzay teknolojileri üssü ile daha da hızlandıracağız. AKINSOFT olarak bayrağımızı taçlandırıp dünya ülkeleri arasındaki hak ettiğimiz yeri alacağımızdan kimsenin kuşkusu olmasın. Teşekkürler.

Benzer Yazılar