Bir Başarı Hikayesi İTİMAT Yapı

Öncelikle röportaj talebimizi kabul ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Bize biraz kendinizden ve şirketinizdeki görevlerinizden bahsedebilir misiniz?

Öncelikle biz teşekkür ederiz hoş geldiniz. Ziyaretinizden dolayı bizi çok memnun ettiniz. Be n Abdullah Canverdi. Eğitim hayatımı 2004 yılında tamamladıktan sonra aile şirketi olarak kurulan firmamızda aktif çalışma hayatına başladım. İtimat Yapı Malzemeleri firmamızın toptan satış ve tali satış ağının yönetimini sürdürmekteyim.

Kurumunuz hakkında kısaca bilgi alabilir miyiz?

1980 yılında faaliyete başlayan firmamız ilk dönemde daha çok iç tesisat ve hırdavat sektöründe faaliyet göstermiş olup ilerleyen dönemde kendini geliştirerek seramik, banyo, mutfak, iç dekorasyon, inşaat yapım ve taahhüt gibi birçok alanda Trakya genelinde tercih edilen bir marka haline gelmiştir. Şu an itibari ile Tekirdağ merkez ve Çorlu’da olmak üzere 2 farklı noktada 2 şube ile alanında uzman kadromuzun özverili, titiz işçiliğiyle Trakya genelinde toptan dağıtım ağı ile hizmet vermektedir.

AKINSOFT Wolvox ile nasıl tanıştınız?

Artan iş yükümüzle beraber ürün ve iş takibini hızlandırmamız gerekiyordu. Kurumsal bir yapıya ve farklı departmanlara sahip firmamızın her geçen gün büyüyen müşteri hacmi ve artan iş yükü ile birlikte çözüm odaklı ve hızlı bir program olan Wolvox programına geçiş yapmaya karar aldık.

Kullanmış olduğunuz Wolvox programı firmanıza ne gibi katkılar sağladı?

Program bize tek pencereden süreçlerimizi yönetme imkanı sağladı. Birimler arası haberleşme ve koordinasyon sağlanarak gereksiz evrak yükümüz ortadan kalktı. Bunun yanı sıra şirketimizdeki stok takiplerimiz, şubeler arası transferlerimizden teklif, sipariş, raporlama gibi birçok iş akış şemamızı karmaşık olmadan, hızlı bir biçimde tek kanaldan yönetme imkanına kavuştuk. e-Dönüşüm süreci ile birlikte ihtiyacımız olan e-fatura, e-arşiv ve e-defter uygulamalarına Wolvox üzerinden hızlıca geçiş sağladık. Ön muhasebe ve genel muhasebenin birbiriyle entegre çalışması genel muhasebe tarafında oluşacak iş yükünün ortadan kalkmasını sağladı.

Programı kullanmaya başladıktan sonra iş süreçlerinizde ne gibi değişiklikler gözlemlediniz?

İşlem sürelerimiz kısaldı. Şubeler arası ürün yönetimimizi daha sağlıklı ve kolay gerçekleştiriyoruz. Aldığımız rapor ve analizler işletmemizin yönetiminde bizim için büyük kolaylıklar sağlıyor. Mevcut olmayan raporlar ile karşılaştığımızda Wolvox’un içeriğinde yer alan gelişmiş rapor sistemi ile hızlı bir şekilde raporları tasarlayabiliyoruz. Bu bize büyük zaman kazandırıyor.

Programı yeni kullanmaya başlayacak kullanıcılara tavsiyeleriniz nelerdir?

Programın tüm isteklerimize cevap vermesi ve gelişen yazılım dünyasında AKINSOFT’un programlarında sürekli güncellemeler yapması ve bu güncellemeler hakkında son kullanıcılara ücretsiz eğitimler vermesi AKINSOFT’u seçmemizi sağlayan önemli etkendi. Her sektöre göre çözüm üreten bir program. İş takibi ve süreç yönetimini yapmak isteyen herkese öneririz.

Son olarak AKINSOFT hakkındaki düşüncelerinizi öğrenmek ister ve bize zaman ayırdığınız için tekrar teşekkürlerimizi sunarız.

Bu programı bize sunduğunuz için çok memnunuz. Tüm süreçlerimizde bize destek sağladığı için AKINSOFT’a ve AKINSOFT Tekirdağ Bayi Arel Bilişime teşekkür ederim. Yüzde yüz yerli olan AKINSOFT’un bir parçası olmaktan çok mutluyuz. Biz teşekkür ederiz.

Abdullah Canverdi
Tekirdağ

Benzer Yazılar