Sosyal Medya Tekno Haber AKINSOFT 22 Haziran 2021 (0) (81)

YouTube o özelliği tüm kullanıcılara açmaya hazırlanıyor

YouTube’dan PİP özelliği için yeni bir açıklama geldi. Milyonlarca insanın merakla beklediği özellik çok yakında tüm kullanıcılara açılacak.

Tüm dünyada milyonlarca kullanıcıya sahip olan çevrimiçi video platformu YouTube, PİP özelliği (resim içinde resim) için herkesi sevindirecek yeni bir açıklama yaptı. Açıklamaya göre YouTube iOS uygulaması resmi olarak resim içinde resim (PiP) desteği kazanıyor. Uzun sürelerdir beklenen bu özellik, premium olmayan aboneler dahil olmak üzere tüm kullanıcıların YouTube uygulamasını kapatarak videolarını küçük bir açılır pencerede izlemeye devam etmesini mümkün hale getiriyor.

YouTube tarafından yapılan açıklamada PiP özelliğinin şu an itibariyle iOS’taki tüm premium abonelere sunulduğunu ancak çok yakında ABD’deki tüm iOS kullanıcılarının bu özelliği kullanabileceği belirtildi.  Şu an için sadece ücret ödeyerek abonelik alan kullanıcılara sağlanan özellik çok yakında tüm kullanıcılar tarafından kullanılabilecek. Safari tarayıcısında kararsız çalışan PiP özelliği için bazı kullanıcılar, YouTube sitesinde PiP özelliğini devre dışı bırakan yerleşik parametreleri kapatmak için geçici çözümler buldular. Resmi olarak yakın zamanda geleceği açıklanan özellikle kullanıcıların farklı çözüm arayışları da son bulacak. Yakın bir zaman sonra sadece ABD kullanıcıları için yayınlanacak özelliğin test sürecinin tamamlanmasının ardından dünya genelindeki tüm kullanıcılara sunulması bekleniyor.

Benzer Yazılar