İnstagram Sosyal Medya AKINSOFT 08 Temmuz 2021 (0) (201)

Instagram’a yeni bir özellik daha geliyor

Instagram yeni bir özelliği daha kullanıcılarına sunacak. Yeni özellikle ücretli hikayeler dönemi başlıyor. Instagram sunacağı bu yeni ücretli hikayeler özelliğiyle para kazanma yollarını artıracak.

Son dönemlerde birçok sosyal medya platformu, sunduğu ücretli özelliklerle gelir kalemlerini artırmanın arayışında. Para kazanma eksenli bazı özellikleri uygulamaya koyarak platformu güçlendirmeye çalışan dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından biri olan instagram’ın bünyesinde bir NFT pazaryeri kuracağı da iddia ediliyor.

’Özel Hikayeler’’ özelliği geliyor

Twitter’ın Super Follows özelliği gibi ücretli hikayeler üzerinde çalışmalar yürüten instagram, kullanıcılarına ücretli abone olan takipçiler için özel içerik oluşturma imkanı sunacak. Bu yeni özellik, Instagram kullanıcılarının, erişim için düzenli bir ücret ödeyen takipçilere özel ücretli içerikler sunulmasına olanak tanıyacak. Kullanıcılar tarafından oluşturulacak bu özel ücretli hikayeler, normal hikayelerden farklı olarak mor bir renkle ifade edilecek. Abonelik ücretini ödemeyen takipçi “Bu hikaye, yalnızca özel hikaye içeriğine ödeme sağlayan kullanıcılar tarafından görülebilir.’’ şeklinde bir uyarıyla karşılaşacak. Ayrıca bu özel içeriklerde ücretli üyeler tarafından bile ekran görüntüsü alınamayacak.

Yeni özellikle kullanıcılarına para kazandıracak

Instagram’ın bu yeni özelliği test aşamalarının tamamlanmasının ardından erişime açması bekleniyor. Instagram’ın ise ödenen abonelik ücretlerinden ne kadarlık bir kesinti uygulayacağı henüz bilinmiyor.

Instagram, bu yeni özelliğe dair şu ana kadar herhangi bir resmi açıklama yapmadı. Ancak özellik uygulama geliştirici Alessandro Paluzzi tarafından keşfedildi ki Paluzzi’nin keşfettiği özel hikayeler özelliği için bir yalanlama da gelmedi. Paluzzi’nin keşfettiği bu yeni özellik, Twitter’ın da yakında duyuracağı Super Follows özelliği gibi, ödeme bazlı içerik sunabilmek için geliştirilen sisteme karşılık verilmesi gibi duruyor.

Diğer yandan instagram’ın başka bir özelliği daha uygulamaya koyacağı iddia edildi. Bu özellik son dönemlerde sıkça gündeme gelen NFT dünyası ile ilgili. İddiaya göre instagram bir NFT koleksiyonu üzerinde çalışıyor. Ayrıntıları ve kesinliği henüz netlik kazanmasa da Instagram’ın, kullanıcılarının para karşılığında belirli sanal ürünleri satmasına izin vererek gelirlerini artırmanın arayışında olduğu değerlendiriliyor.

Benzer Yazılar