Sosyal Medya AKINSOFT 26 Ağustos 2021 (0) (184)

Facebook NFT pazarına giriyor

Facebook, NFT (Non-Fungible Token) dünyasına giriyor. Facebook, Non-Fungible Token kısaca NFT ilişkili ürün ve özellikler geliştirmeye hazırlandıklarını duyurdu.

Facebook Financial direktörü David Marcus tarafından geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamada Novi dijital cüzdanının piyasaya çıkmaya hazır olduğu belirtilmiş ve NFT ilişkili ürün ve özellikler geliştirecekleri duyurulmuştu.

David Marcus yaptığı açıklamada; “Kesinlikle bu alana dahil olmanın birkaç yolunu arıyoruz. Çünkü bunu yapmak için gerçekten iyi bir konumda olduğumuzu düşünüyoruz. Novi gibi iyi bir kripto cüzdanınız olduğunda, tüketicilerin NFT’leri desteklemesine nasıl yardımcı olabileceğinizi de düşünmelisiniz.” İfadelerinde bulundu.

NFT ilişkili ürün planlamaları üzerine konuşmanın şu an için erken olduğunu belirten Marcus geliştirici ekibin bu planlama üzerinde çalışmaya başladığını da ifade ederek, “Kesinlikle bunu düşünüyoruz. Gerçekten keşfetmeye değer bir alan ve hem içerik oluşturucular hem de tüketiciler için olumlu bir etki yaratabileceğimiz bir alan.” Şeklinde konuştu.

Facebook’un spekülatif yönleri sıkça tartışılan NFT konusunda çalışma başlatması dikkat çekerken Facebook tarafından geliştirilecek NFT ürünlerinin, özellikle Instagram ve Facebook’ta yer alan içerik üreticilerine yeni bir gelir yöntemi oluşturmak için kullanılabileceği değerlendiriliyor.

Öte yandan Facebook kullanıcılarına sunacağı başka bir özellikle de gündemde.

Facebook’a WhatsApp özelliği geliyor

Facebook whatsapp özelliğini kullanıma sunmaya hazırlanıyor. Yeni özelliklerini test etmeye devam eden sosyal medya devi Facebook bir özelliği daha kullanıcılarına sunacağı belirtiliyor. Bu özellikle WhatsApp’ta olduğu gibi sesli ve görüntülü konuşma özelliği Facebook’a gelecek.

Halihazırda Messenger uygulamasında bu özellik kullanılıyor olsa da Facebook’un neden böyle bir konu üzerinde çalıştığı henüz bilinmiyor. Henüz test aşamasında olan özellik sayesinde kullanıcılar Facebook’un ana uygulamasında ayrılmadan sesli ve görüntülü görüşmeler gerçekleştirebilecek.

Test aşamasındaki özellik bazı kullanıcılara açıldı

Harici bir uygulamaya gerek duyulmadan ve hesaptan ayrılmadan sesli ve görüntülü görüşme imkanı sunan bu yeni özellik başta ABD olmak üzere birçok ülkede test edilmeye başlandı.

Facebook’un getireceği bu özellik ile Messenger uygulamasının kullanım oranının düşeceği değerlendiriliyor.

Benzer Yazılar