Sosyal Medya AKINSOFT 08 Eylül 2021 (0) (135)

Twitter’a yeni özellikler geliyor

Twitter bir dizi yeni özellikler test ediyor.

Sosyal medya devi Twitter, yeni özellikler geliştirmeye devam ediyor. Tasarım ve takipçi düzenleme alanında şu an için test aşamasında olan iki yeni özellik geliyor.

Twitter’ın takipçi düzenleme alanında getireceği yenilikle kullanıcıların takipçi listelerini düzenlemeleri çok daha kolay ve “kibar” bir şekilde olacak.

Bilindiği gibi Twitter’da hesap sahibi profiliniz gizlememişse isteyen herkes o hesap sahibini takip edebiliyor. Hesap sahibinin eğer kendisini takip etmesini istemediği bir kullanıcı var ise o kişiyi ancak engelleyerek listesinden çıkarıyor.

Yeni gelecek olan özellik bu duruma son verecek.

Yeni özellikle kullanıcılar tıpkı Instagram’da olduğu gibi kendilerini takip eden bir kullanıcıyı engellemeden takipçi listelerinden çıkarabilecekler. Kullanıcıların takipçi listelerine kolayca müdahale etmelerini imkan tanıyan özellik hem Android hem de iOS kullanıcılarının kullanımına sunulacak. Platform, attığı bir tweet ile de yeni özelliğini tüm kullanıcılarla paylaştı:

“Kendi takipçi listenizin küratörü olmanızı kolaylaştırıyoruz. Şimdi web üzerinde test ediliyor: Bir takipçiyi engellemeden kaldırın. Bir takipçiyi kaldırmak için profilinize gidin ve ‘Takipçiler’e tıklayın, ardından üç nokta simgesine tıklayın ve ‘Bu takipçiyi kaldır’ı seçin.”

Twitter’ın takipçi çıkarma özelliği, şu an için kısıtlı bir kullanıcıyla test aşamasında. Şu an için web sürümünde test edilen özelliğin ne zaman kullanıma sunulacağı ise henüz net değil.

Öte yandan Twitter tasarım konusunda da bir yeniliğe gidiyor.

Popüler sosyal medya platformu Twitter yeni tasarımıyla kullanıcılarının karşısında çıkacak. Zaman çizgisinde yapılacağı belirtilen değişiklikle platform, paylaşıma sunulan fotoğrafları herhangi bir kenar boşluğu olmadan göstermeyi planlıyor.

Bu özellikle kullanıcılar, artık platformda paylaşılan fotoğraf ve videoları doğrudan tam ekran şeklinde görecekler. Twitter Support resmi hesabından açıklanan ve daha çok görselliği ön plana çıkaran yeni tasarımı, ilk olarak iOS ekosisteminde test ediliyor. Kısa bir zaman sonra Android ekosisteminde de test edilmeye başlayacağı değerlendirilen tasarım, test aşamasının ardından tüm kullanıcıların beğenisine sunulacak. Instagram’daki gibi bir özellik olacağı belirtilen yeniliğin kullanıcılar tarafından nasıl karşılanacağı ise tartışma konusu.

Twitter’ın ayrıca mesajlaşmalar ile ilgili de yeni özellikler üzerinde çalıştığı belirtiliyor.

Benzer Yazılar