İnstagram Sosyal Medya AKINSOFT 24 Eylül 2021 (0) (88)

YouTube mobildeki özellik masaüstüne de geliyor!

YouTube mobil premium kullanıcılara sunduğu özelliği artık masaüstü YouTube kullanıcılarına da açmaya hazırlanıyor.

Bildiğinizi popüler video platformu YouTube video indirebilme özelliğini daha önce mobil Premium kullanıcıları için hizmete sunmuştu. YouTube şimdi ise bu özelliği masaüstü kullanıcılarına da sunacak.

Videolar artık bilgisayarlara indirilebilecek

YouTube kullanıcılarının en büyük sorunlarından birisi hepimizin bildiği gibi beğendikleri videoları indirebilmek. Pek çok kullanıcı video indirmek için farklı yollara başvuruyor ve bu amaçla güvenliği belli olmayan sitelere yöneliyor. Bu durum bazı sitelerde bulunan zararlı yazılımlar nedeniyle çoğu zaman içinden çıkılmaz bir hal alırken birçok sorunu da beraberinde getiriyor. Fakat bu durum çok yakın bir zaman içerisinde son bulacak gibi. Çünkü YouTube, kullanıcıların izledikleri ya da beğendikleri ve arşivlemek istedikleri videoları masaüstüne indirebilecekleri bir özellik üzerinde çalışıyor.

Özelliğin masaüstü sürümü Youtube tarafından yayınlandı. Özellik şu anda test aşamasında ve sadece bazı YouTube Premium abonelerinin hizmetine sunulmuş durumda.

YouTube video indirme özelliği

Halihazırda bu özellik YouTube’un mobil premium aboneleri tarafından kullanılıyor. Mobil kullanıcılar herhangi bir kısıtlamayla karşılaşmadan izledikleri videoyu indirebiliyor ve bu videoları daha sonra, internet bağlantısına gerek duymadan da izleyebiliyor. Şu anda test edilen çok yakın bir gelecekte tüm YouTube kullanıcılarına sunulması beklenen yeni özellik ise YouTube’un masaüstü sürümünden video indirmeye olanak tanıyor.

Özellik, indirilen bir videonun YouTube’un internet sitesinde internet bağlantısından bağımsız olarak izlenilebilmesine olanak tanıyor. Bu özellik açıldığında, videoların altındaki paylaş butonunun yanında bir indirme simgesi görülecek. Özellik videoları 144p’den 1080p çözünürlüğe kadar farklı seçeneklerde indirmeye imkan verirken videolar ise çevrimdışı YouTube kitaplığına kaydediliyor. 4K video indirme imkanı verilmeyen özelliğin tüm YouTube premium kullanıcılarına ne zaman açılacağı henüz bilinmezken şirketin yaptığı açıklamaya göre test süreci, 19 Ekim’e kadar devam edecek.

Benzer Yazılar