Sosyal Medya AKINSOFT 07 Ocak 2022 (0) (58)

LinkedIn’e yeni özellik geliyor

Profesyonel iş ağı ve popüler sosyal medya platformu Linkedln etkileşimi artırmak ve daha fazla kullanıcıya ulaşmak adına yeni bir özelliği kullanıma sunuyor.

Şu anda 800 milyondan fazla kullanıcının kariyerlerini geliştirmek için profesyonel profillerini oluşturduğu LinkedIn, onların platformda daha fazla zaman geçirmelerini sağlamak için yeni bir adım daha atıyor. Linkedln, Clubhouse’a benzeyen daha fazla etkileşim ve canlı tepkilerin sunulduğu yeni bir özelliği tanıttı.

İlk olarak, bu ay içerisinde beta sürümünün piyasaya sürüleceği yeni özellik ile kullanıcılara sesli toplantılar yapabilme imkanı sağlanacak. Bu özellik eğer ilgi görürse önümüzdeki aylarda özelliğin videolu görüşme yapılabilen bir versiyonu da hizmete sunulacak.

Özellikle son 2 yıldır yaşanan pandemi dolayısıyla sanal etkinliklere ilgi artmış durumda. Bu ilgi sosyal medya platformlarının da yeni projeler ve özellikler geliştirmesini sağladı.

Linkedln Ürün Müdürü Jake Poses yaptığı açıklamada “hedefimiz kontrolü organizatörlere vermek. Sanal yuvarlak masaları, ocak başı sohbetlerini ve daha fazlasını barındırmayı kolaylaştırmak istiyoruz. Bazıları olayın daha resmi veya daha az resmi olmasını isteyebilir. Bazıları dinleyicileriyle iletişim kurmak, zemine açılmak isteyebilir. Profesyonellere etkileşim ve destek veriyoruz.” dedi.

Önümüzdeki günlerde kullanıma sunulacak yeni özellik başka herhangi bir üçüncü taraf yazılımı kullanmaya gerek kalmadan etkileşimli içeriği uçtan uca çalıştırmak için araçlar içerecek. Toplantı sahipleri etkinliği doğrudan LinkedIn’den kaydedip çalıştırabilecek, çevrimiçi katılımcıların ve toplantı sahiplerinin canlı sohbetlerde birbirleriyle konuşmaları, tartışmaları yönetmeleri ve katılımcıların etkinlikler sırasında ve sonrasında birbirleriyle iletişim kurmaları için araçlar içerecek.

LinkedIn, son birkaç aydır daha geniş ve daha aktif bir içerik oluşturucu topluluğu oluşturmak için çalışıyor. Poses bu amaçla, geçtiğimiz aylarda 25 milyon dolarlık bir fon oluşturan ve şimdilerde 1,5 milyon içerik oluşturucuya LinkedIn Live’ı kullanma erişimi verildiğini söyledi. Etkinlikler oluşturmanın bu stratejiyi genişletmek için doğal bir uyum olduğunu dile getiren ve şirketin bu sayıyı geliştirmek için çalışmalarına devam edeceğini belirten Poses, aynı zamanda işletmelerin ve daha büyük organizasyonların LinkedIn’de etkinlikler oluşturmasını sağlamayı umduğunu da sözlerine ekledi.

Benzer Yazılar